Ręczne polerowanie auta niestety wymaga odpowiedniego doświadczenia i co najgorsze, zajmuje bardzo wiele cennego czasu, dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalnych narzędzi, które większość pracy wykonają za nas. Z niniejszego artykułu dowiecie się, które narzędzia szlifierskie są warte uwagi i przy jakich pracach mogą się przydać.  

Polerowanie mechaniczne 

Osoby, które chcą postawić na polerowanie mechaniczne, powinny jak najszybciej rozejrzeć się za polerkami mechanicznymi. Godna uwagi jest przede wszystkim polerka elektryczna K2 firmy Masner z regulacją obrotów. Oprócz polerki elektrycznej niezbędne są także oryginalne pady polerskie, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Sprzęt tego typu przydać może się nie tylko przy kompleksowym polerowaniu powierzchni lakierowych, ale również przy nakładaniu pasty polerskiej albo przy polerowaniu woskiem. Oryginalna polerka elektryczna K2 przydać może się także przy pracach wykończeniowych i nabłyszczaniu. 

Prowadzisz własny warsztat lakierniczy? Zajrzyj do sklepu internetowego zomen.pl i sprawdź wysokiej jakości lakiery samochodowe najlepszych marek!

Niezawodna szlifierka mimośrodowa Festool

Każdy kierowca powinien mieć w garażu porządną szlifierkę, która jest niezbędna przy pracach międzyoperacyjnych. Oryginalna szlifierka mimośrodowa festool zapewnia bezpieczną pracę bez najmniejszych defektów powierzchni oraz bez kosztów obróbki dodatkowej. Sprzęt tego typu można wykorzystać nie tylko do płaskich powierzchni, ale również do zaokrągleń, które jak powszechnie wiadomo wymagają szczególnej opieki. Szlifierka mimośrodowa festool wykorzystywana jest przy szlifowaniu wstępnym, międzyoperacyjny i przy końcowym usuwaniu farb i lakierów. 

Polerka orbitalna do zadań specjalnych

Jeszcze kilka lat temu zdecydowana większość kierowców, podczas polerowania lakieru korzystała z maszyny rotacyjnej i gąbczastych mopów. W dzisiejszych czasach maszyny rotacyjne wykorzystywane są przede wszystkim przez profesjonalistów, którzy dzięki ogromnemu doświadczeniu mogą uzyskać naprawdę satysfakcjonujące wyniki. Wspomnieć należy również o tym, że maszyny rotacyjne w niedoświadczonych rękach, mogą uczynić nam bardzo wiele szkód. Pady polerskie w tym sprzęcie mogą wytwarzać wysokie temperatury, dlatego też może dojść do przepalenia lakieru samochodowego. 

Polerka orbitalna jest zdecydowanie bezpieczniejszym sprzętem, dlatego też jest to najlepszy wybór dla osób początkujących. Pady polerskie obracają się zawsze po stałej orbicie, dlatego też nie ma dużego ryzyka przepalenia lakieru. Inwestując w narzędzia szlifierskie warto postawić zawsze na markowych producentów, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nowy sprzęt nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie.