Świetny wygląd samochodu – poznaj produkty, które go zapewnią

Tańsze wersje pojazdów, które możemy kupić w komisach bądź od osób prywatnych mogą służyć nam przez wiele lat. Zwróćmy uwagę, na to, że większość pojazdów oferowanych przez sprzedawców jest bardzo zadbana, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Zazwyczaj pojazdy, które trafiają do komisów są kompleksowo czyszczone i odnawiane. Sprawdź, jakie produkty sprawią, że używany samochód będzie wyglądał jak nowy!

Renowacja karoserii

Patrząc na pojazd pierwszy raz, od razu rzuca nam się w oczy wygląd karoserii. Jeśli jest zadbana, nie posiada wówczas zarysowań czy zadrapań. Jednakże często powierzchnia auta poruszającego się po jezdni wymaga renowacji. Aby ją przeprowadzić potrzebne będą specjalistyczne produkty. W naszym warsztacie powinny zatem znaleźć się lakiery samochodowe. Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniej farby bazowej. Tutaj ogromne znacznie ma dobranie właściwego koloru. Na szczęście na rynku dostępna jest szeroka paleta barw lakierów akrylowych, tak więc z pewnością do każdego nadwozia dopasujemy odpowiedni kolor. Warto również mieć pod ręką lakiery bezbarwne, dzięki którym barwa pojazdu nabierze głębi oraz uzyska odpowiedni połysk.

Odnowa wyglądu pozostałych elementów

Równie ważna jak renowacja wyglądu karoserii samochodu jest odnowa elementów plastikowych oraz felg. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w lakier strukturalny, który poprawia wygląd części wykonanych z tworzyw sztucznych, do których należą, m.in. lusterek czy listew bocznych. Renowacji również mogą wymagać felgi. Aby poprawić ich wygląd warto zaopatrzyć się w lakiery do felg. Można je stosować zarówno do felg aluminiowych jak i stalowych.