Zarysowania na karoserii – jak się ich pozbyć?


Po drogach porusza się mnóstwo wielowiekowych samochodów. Nie każdego stać na pojazd warty kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednakże większość właścicieli samochodów pragnie, by auto, którym się poruszają wyglądało na zadbane. Z tego względu wyposażają swoje garaże w rozmaite kosmetyki, pozwalające na wypielęgnowanie karoserii samochodu. Jednakże podczas czyszczenia powierzchni samochodu, można dostrzec drobne lub nieco większe zarysowanie. Wówczas należy skonsultować się ze specjalistą, który doradzi co możemy zrobić w takiej sytuacji, by polepszyć wygląd auta.


Sposób na drobne zarysowania


W walce z drobnymi zarysowaniami może pomóc nam przeprowadzenie polerowania samochodu. Do wykonania tej czynności będziemy musieli zaopatrzyć się w pasty do polerowania lakieru. Dzięki nim, płytkie zarysowania powstałe na karoserii samochodu, mogą zostać zneutralizowane. Wówczas, jeśli chcemy aby powierzchnia auta otrzymała niesamowity połysk wystarczy jedynie zaaplikować wosk i specjalną ściereczką z mikrofibry dokładnie rozprowadzić go na powierzchni samochodu.


Sposób na głębokie zarysowania


Czasem jednak zdarza się, że zarysowania widoczne na karoserii pojazdu są bardziej głębokie niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wówczas najlepiej oddać samochód w ręce specjalisty, który przygotuje karoserię do malowania oraz dobierze odpowiednie lakiery samochodowe. W zależności od rodzaju farby, którą fachowiec będzie aplikował na nadwozie, może zaistnieć potrzeba dodania odrobiny utwardzacza. Niektóre utwardzacze do farb są sprzedawane z lakierami, wówczas podczas mieszania tych produktów, należy zastosować proporcje rekomendowane przez producenta.